Skvělý výkon přinesl tři body

27.03.2011 09:23

V Sobotu 26.3. SK Uničov odehrál první mistrovský zápas jara a nebyl to zrovna nejlehčí úkol na půdě Jičína získat tři body. Přesto hráči měli nakázáno urvat tři body a nechat na hřišti všechno. Od prvního hvizdu rozhodčího měli na svých kopačkách míč domácí, ale hodně brzo ho ztratili a proto se mohla rozjet hostující ofensiva. Hráči Uničova nemají dobré začátky zápasu, ale tenhle se jim povedl, protože v páté minutě po střele se míč odrazil k Jaroslavovi Kučerovi a ten uklidil míč do brány 0:1. Ale i Nový Jičín hrozil po faulu téměř na čáře vápna byl volný přímý kop, který domácí hráč nastřelil do zdi a pak z jedné napálil míč na bránu, ale skvěle chytající brankář Vojtěch Vybíhal střelu chytil. Potom udeřil znovu Uničov po krásném průniku se za obranu dostal Václav Jemelka, ale jeho střelu zlikvidoval brankář domácích. Druhý poločas začal v jiném rytmu Uničov hned ze začátku z rozehry ztratil míč a nemohl najít dobrý přechod do útoku. Naštěstí střely na brankáře hostí nebyly příliš těžké. Zhruba po padesáti minutách ze hry kvůli zranění musel odejít Josef Tvarbožek a do hry naskočil nejmladší hráč v Uničovském týmu  Michal Muzikant. A ten hodně oživil hru hned po prvím centru skákal do rybičky, ale míč jen líznul. Další gól přišel z nenadání David Všetula se z míčem mazlil dostal se do úzkých, ale ještě stačil odcentrovat a míč našel přesně placírku Filipa Nováka, který s pomocí tyče skóroval 0:2. Hostující stále neměli dost, pasy na čerstvého Michala Muzikanta byly velmi účinné a po jednom se do šance dostal Jaroslav Kučera, ale těsně před střelou mu míč ukopl vracející se obránce. I přes nějaké šance domácích , které likvidoval Vojtěch Vybíhal, přišla znovu rána po centru Filipa Nováka patičkou prodloužil míč do brány obránce Jan Jaroš, který zvyšoval už na 0:3. Ještě po skvělém vybojování míče se do vápna dostal Michal Muzikant, který byl tvrdě atakován, ale rozhodčí ukazoval vstávej nic nebylo. Už to vypadalo, že Uničov udrží čisté konto, ale pas za obranu, který vypadal jako offside, útočník udělal brankáře a ranou o tyč dal aspoň čestný gól 1:3. Po tomhle výsledku si Uničov odvezl všechny tři důležité body.